Púpovský heavy half

11.5.2019 o 9:00

26km

+/- 1200 výškových metrov

75% trail

limit na kvalifikáciu 5 hod od štartu

[ REGISTRUJ SA TU ]


Tento pestrý beh je predĺžením trasy minuloročnej Jogošíkovej 15-tky o 11km okolo málo navštevovaného kopca Púpov, ktorý sa rozprestiera medzi Zázrivským a Terchovským chotárom. Trasa vás prevedie cez grúne nad obcou Zázrivá, následne vybehnete na úpätie kopca Púpov, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité dolinky a vrcholky Malej Fatry. Potom vás trail zavedie do lesov pod Púpovom a privedie vás až na lazy nad Terchovou. Tam zbehnete pomedzi ovečky do malebnej dedinky Šípková a následne opäť hore k Jánošíkovcom – do rodiska Juraja Jánošíka. Tu sa ešte pokocháte výhľadmi na Terchovú a koniec Oravskej Magury a opäť vybehnete do divočiny, prebehnete cez niekoľko nádherných lúk s dokonalým výhľadom na Rozsutce a o chvíľu sa už napojíte na trasu Jogošíkovej 15-tky, ktorou sa priblížite Malému Rozsutcu až k pätám.

trail-running-05  18359357_636233113246261_2300426580121037508_o.jpg

juraj janosik.jpg  rogonovci-sipkova002.jpg

Mapa a profil:

Pupovsky Heavyhalf 2019.jpg

GPX trasy do hodiniek, prípadne na naloženie do online máp >>

Občerstvovačka na trase: 3x (poloha sa spresní pred pretekom)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, 0,5l vody, náhradný diel oblečenia s dlhým rukávom (náhradné tričko, flísová mikina, nepremokavá bežecká bunda a pod.) ALEBO termofólia, vlastný pohárik.

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie: štandartne – viď praktické informácie

Časový limit na klasifikáciu: 5hod

Štartovné do 29.3.2019:

  • 16 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené o 5 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní a hygienického zázemia na štarte, profesionálna časomiera, úschovňa vecí, značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, polievka a iné občerstvenie v cieli, pivo alebo kofola.

Záujem o tričko označíte pri registrácii na pretek aj s výberom želanej veľkosti. Na výber je ženský a mužský strih vo veľkosti S, M, L a XL. Tričká nemáme od sponzora, kupujeme ich priamo od športových predajcov, takže si môžte byť istí, že budú pekné a prudko nositeľné 🙂 Cena trička je 13 EUR

 

 

Reklamy

Komentáre sú uzavreté.

Vytvorte si webové stránky alebo blog na WordPress.com.

Up ↑